Електронна реєстрація дітей в дошкільні навчальні заклади
Інструкція для батьків
       1. Зайти на сайт https://reg.isuo.org/. В правому верхньому куті натиснути Реєстрація. Зареєструватись (на Вашу електронну адресу прийде посилання з активації) і увійти під своїм профілем на сайт.     2. Вгорі сайту міститься вкладка Список ДНЗ. Вибираємо необхідний: Сумська область - м. Суми - Сумський дошкільний заклад (ясла-садок) №25 "Білосніжка" (натискаємо на назву).

Ви потрапляєте на сторінку ДНЗ, де можете ознайомитись з інформацією про заклад, переглянути вже існуючу чергу.

       3. У вкладці Інформація внизу сторінки натискаємо на Подати заявку на вступ.

      4. Ви потрапляєте в Кабінет батьків і створюєте заявку на вступ до ДНЗ. Заявка заповнюється українською мовою, всі записи вносять відповідно до свідоцтва про народження дитини, обов'язкові поля для запису виділені напівжирним шрифтом.
Після заповнення заявки натискаємо Зберегти.

      5. Після того, як Ви подали заявку на вступ вона буде розглянута протягом 10 днів. Коли заявку буде прийнято і Вас буде зараховано до електронної черги ДНЗ Вам на електронну адресу надійде лист-підтвердження.

 

 

  Документи, необхідні для вступу

             у дошкільний заклад

 

Медична довідка

Свідоцтво про народження

Заява батьків

 

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

 

ПРАВИЛА ТА УМОВИ ПРИЙОМУ ДІТЕЙ

ДО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

На виконання листа управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації  від 25.09.2013  № 03-07/6496   «Про забезпечення контролю за електронним записом у дошкільні навчальні заклади», листа управління освіти і науки Сумської міської ради від 02.10.2013 № 01-18/1307 «Про забезпечення контролю за електронним записом у дошкільні навчальні заклади», з метою забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей до вступу у дошкільний навчальний заклад, мінімізації людського впливу на порядок прийняття дітей до дошкільного закладу прийом дітей до ДНЗ здійснюється відповідно до  електронної черги в дошкільний навчальний заклад, сформованої на сайті  http://reg.isuo.org.  

 

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (із змінами):

6. Прийом дітей до навчального закладу здійснюється  керівником протягом календарного  року на підставі заяви батьків або осіб,  які їх замінюють,  медичної довідки про стан   здоров'я дитини з висновком  лікаря, що дитина  може відвідувати дошкільний навчальний заклад,  довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Для  прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу, а також для прийому дітей з порушеннями слуху, зору,   мови, опорно-рухового  апарату, інтелекту,  затримкою психічного   розвитку в  інклюзивні  групи  додатково  подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою та індивідуальна  програма  реабілітації  для дітей  з  інвалідністю.

 

7. Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, керівник   зобов'язаний   ознайомити   батьків  або  осіб,  що  їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

 

8. Групи  у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими  (одновіковими,  різновіковими),  сімейними   (родинними) ознаками.

 
10. Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, 
формування новостворених груп здійснюється наприкінці
оздоровчого періоду (серпень).
 
11. За дитиною зберігається місце в дошкільному 
навчальному закладі державної та комунальної форм власності у
разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації,
на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у
літній оздоровчий період (75 днів).
 
18. Дошкільний навчальний заклад здійснює соціально-
педагогічний патронат сім'ї з метою забезпечення умов для
здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які
потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку,
але не відвідують дошкільних закладів, та надання
консультаційної допомоги сім'ї.
 

Медичну документацію, яку необхідно подавати для відвідування дошкільного закладу оформляють у дільничного лікаря-педіатра, згідно з пунктом 2.3 Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.11.2002 року № 434, медична документація (за формою № 026/о) містить:

·       результати  обов'язкового медичного профілактичного огляду, диспансеризації та оздоровлення з висновками спеціалістів;

·       дані про профілактичні щеплення;

·       дані лабораторних досліджень;

·       рекомендації щодо режиму на період адаптації дитини у дошкільному навчальному закладі, груп по фізичному вихованню, для диспансерних хворих - по спостереженню та оздоровленню.

        Медична документація видається на підставі даних медичного огляду дитини. Якщо медичні протипоказання для перебування дитини у дошкільному закладі відсутні, а профілактичні щеплення виконані відповідно до календаря щеплень, дитина отримує дозвіл на відвідування дошкільного закладу. Довідка про епідеміологічне оточення видається не раніше ніж за три дні перед безпосереднім відвідуванням дитиною дошкільного закладу у тому разі, якщо вона не перебувала у контакті з хворими на інфекційні  хвороби або бактеріоносіями й у неї відсутні симптоми педикульозу та корости.

 

Відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту":

п. 5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60 відсотків (у міській місцевості) та не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

 

У дошкільних закладах міста Суми, відповідно до рішення сесії Сумської міської ради  від 13.01.2016  № 227-МР «Про встановлення вартості харчування дітей та учнів у навчальних закладах м. Суми» встановлено розмір плати батьків за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, центрах розвитку дитини та дошкільних відділеннях НВК у розмірі 60 відсотків від встановленої вартості харчування на день. 

ПАМ’ЯТКА

«Адаптація дитини до умов дошкільного навчального закладу»

 

 •  Познайомте дитину з майбутнім вихователем, проведіть екскурсію до групи та ігрового майданчика, налаштовуючи дитину на те, що перебування в дитячому колективі та в дошкільному навчальному закладі — це приємна, радісна й очікувана подія.

 •  Організуйте життя дитини в родині відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному навчальному закладі. Сон, вживання їжі, прогулянки й інші режимні моменти проводьте в один і той самий час.

 • Подавайте дитині на сніданок молочну страву. На обід готуйте і першу, і другу, і третю страви. Навчіть дитину їсти без сторонньої допомоги.

 •  Навчайте дитину вдома необхідним правилам самообслуговування, взаємодії з оточенням та сформуйте основні санітарно-гігієнічні навички — дотримання чистоти тіла, культури їжі, підтримання порядку в навколишньому середовищі.

 • Залишайте дитину під наглядом інших людей, наприклад, родичів, друзів — спочатку на годину, а потім довше, щоб дитина зрозуміла, що батьки не будуть постійно поряд

 • Поінформуйте педагогічних, медичних працівників інших спеціалістів дошкільного навчального закладу про захоплення дитини, звичний руховий режим, особливості розвитку, нюанси харчування, можливі алергійні реакції тощо.

 •  У перші дні перебування в дошкільному навчальному закладі залишайте дитину на дві-три години, поступово збільшуючи час перебування на одну-дві години.

 • Дозволяйте дитині брати з собою до дошкільного навчального закладу улюблену іграшку, проте не давайте харчових продуктів і напоїв.

 •  Пам’ятайте, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад лише здоровою. Щоранку оглядайте зів, шкіру та волосся дитини, розпитуйте про самопочуття.

 •  Одягайте дитину відповідно до погодних умов, обирайте одяг з натуральних тканин та зручне взуття. Обов’язковим є головний убір. v Не залишайте дитину в дошкільному навчальному закладі примусово, навіть якщо час звикання виявився довшим за очікуваний.

 •  Пам’ятайте, що адаптація до нових умов перебування в дошкільному навчальному закладі, звикання до відсутності батьків, а також до нового дитячого колективу та дорослого оточення — це тривалий та відповідальних процес, який у кожної дитини проходить індивідуально.