Шановні батьки!

Подбайте про власне здоров'я та здоров'я Ваших дітей, дотримуйтесь виконання елементарних правил особистої безпеки!

Дитина і комп′ютер

         Ще 50 років тому дивиною були телевізори. Сьогодні важко уявити своїх дітей без комп'ютера. Це і програвач музики для малят і дорослих, з його допомогою можна впізнавати навколишній світ дошкільникові, він може стати хорошим другом в приготуванні уроків школярам, про невичерпні можливості в пізнавальній і навіть науковій діяльності студентів годі і говорити. Але це твориво людини не є досконалим. При роботі на комп'ютері організм людини отримує певні навантаження, що характеризуються розумовою, зоровою і фізичною напругою. Проведені спеціальні дослідження впливу комп'ютерної техніки на дитячий організм показали, що  під час роботи за комп'ютером слід дотримуватися певних правил, щоб не нашкодити своєму здоров'ю: не зіпсувати очі, не скривити хребет і т.д.

        Тому, купуючи комп'ютер дитині потрібно пам'ятати декілька корисних рекомендацій, дотримання яких знижують несприятливий вплив комп'ютера на здоров'я дитини.

 


1. Найжорсткіші вимоги необхідно пред'являти до монітора. Монітор повинен відповідати міжнародним стандартам безпеки - MPR II або ТСО 99, мати маркування LR- Low radiation. Частота кадрової розгортки повинна бути не менше 70 Гц. Розмір зерна не повинен перевищувати 0,25-0,28 мм.
На сучасному етапі кращими по безпеці визнаються монітори на рідких кристалах, системи LCD. Монітор з електронно-променевим кінескопом обов'язково повинен бути встановлений задньою стінкою до стіни. Сам комп'ютер (системний блок) повинен бути не раніше 1997 року випуску, що відповідає рівню Pentium II.
2. Дитина до 6 років повинна проводити за комп'ютером не більше 10-15 хв. і то не щодня. Для дітей 7-12 років обмеження становить 20 хв. на день. Старшим дітям можна сидіти за комп'ютером не більше години в день. Для дітей, що відносяться до групи ризику за станом зору, час, проведений біля комп'ютера, потрібно дозувати індивідуально. При цьому періодичність занять з дитиною повинна бути не більш 2-х разів на тиждень.
3. Важливо щоб на монітор не потрапляло світло і не падали відблиски від лампи. Краще розташувати його в кутку, але так, щоб задня поверхня не впиралася в стіну. Але при цьому комп'ютерне місце повинно бути добре освітлене.
4.Комп'ютер повинен встановлюватися в добре провітрюваному приміщенні, де регулярно проводиться вологе прибирання.
5. Розміри комп'ютерного столу й стільця повинні відповідати зросту дитини.Прослідкуйте, щоб вона рівно тримала спину, не клала ногу на ногу, не занадто перегинала зап'ясток, не задирала голови. Для зручності можна покласти під ноги підставку. Екран потрібно розташувати так, щоб по відношенню до центру дисплея погляд падав трохи зверху вниз, під кутом 10-20°. Перевірте, чи рівно стоїть монітор, чи не доводиться дитині повертатися до нього. Найкраще розташувати монітор на такій відстані, щоб дитина могла торкнутися до нього кінчиками пальців витягнутої руки.
6.Крім виконання спеціальної гімнастики, потурбуйтеся про те, щоб дивлячись в монітор, дитячі очі не страждали від занадто яскравих кольорів екранної картинки. Не полінуйтеся „пограти" з настроювачами монітора, відрегулюйте яскравість і контрастність так, щоб вам було якнайкомфортніше.
     В молодшому шкільному віці діти активно пізнають світ. Психологи відзначають, що робота на комп'ютері розвиває увагу. Але від користі до шкоди - один крок: помірне перебування за комп'ютером поліпшує концентрацію уваги, занадто довге - погіршує/

 Профілактика простудних захворювань

З настанням міжсезоння (восени або навесні) як ніколи актуальним стає питання профілактики простудних захворювань. Кожну маму хвилює питання, як уникнути простудних захворювань взагалі або мінімізувати тривалість та інтенсивність застуди. Отже, ось кілька важливих моментів, які допоможуть Вам попередити застуду:

Наш друг — правильна температура

1. Температура повітря в кімнаті повинна бути не вище +22.

2. Також дитину на вулицю одягаємо по погоді. Не кутайте в 33 одежини, але й не допускайте попадання холодного повітря під одежу (наприклад, допоможе бодік і одягнений наверх светрик).

3. Якщо за вікном дощик, але при цьому холодно, не забудьте одягнути теплі шкарпетки в резинові чобітки.
Зволоження та доступ свіжого повітря в квартирі

   У холодну пору року особливо актуальна тема зволоження повітря. Так як різні обігрівачі, батареї, як і кондиціонер, висушують повітря, а це в свою чергу призводить до сухості слизової оболонки носоглотки і прямого попадання мікробів всередину організму. Тому вкрай важливо зволожувати повітря в квартирі: регулярно провітрювати приміщення, спати з відкритою кватиркою, робити вологе прибирання (при цьому позбавитися від речей, які активно збирають пил) і використовувати зволожувач повітря. Також рекомендується промивати носик дитини сольовим розчином.

Ароматерапія

   Ароматерапія, як відомо, підвищує імунітет і здатна привести організм у норму. Використовуйте тільки натуральні ефірні масла без домішок. Підійдуть масло сосни, лимона, лаванди, м’яти, апельсина, чайного дерева та інші.

 Часті прогулянки на вулиці

   Гуляти з малюком на вулиці потрібно якомога частіше. Осінь і рання весна — не виняток. Нехай це навіть будуть короткі прогулянки по 30-40хвилин, але за день їх буде 2-3. Прохолодне повітря і контраст температур роблять позитивний вплив на дитячий організм. Тільки при цьому, звичайно, одягайтеся по погоді.

   Загартовування

   В якості профілактики простудних захворювань також можна використовувати загартовування. Правда, починати загартовування потрібно набагато раніше і стартувати з періоду абсолютного здоров’я малюка. Ефект загартовування створюється завдяки різниці температур. Влітку температура повітря вище температури води. А в басейні навпаки вода має більш високу температуру в порівнянні з повітрям. Так вода в басейні +34 градуси для немовлят, для дітей старшого віку — +32, а от температура повітря вже +26 градусів, у роздягальні — +23-24 градуси. Тільки не починайте різко процедуру загартовування. Якщо Ви вирішили почати загартовуватися вдома, робіть це поступово. Наприклад, почніть з обливання водою з температурою +36 (температура тіла) і через кожні три-чотири дні знижуйте температуру води на 1-2 градуси. Бажано зупинитися на порозі 12-13 градусів і далі обливатися саме такою водичкою.

Вітаміни і ліки

   Правильне харчування — кращий спосіб забезпечити вітамінам дитину. А ось годувати малюка одноманітною їжею і компенсувати нестачу вітамінів медичними вітамінними препаратами не варто. Взагалі намагайтеся давати дитині якомога менше ліків і ніколи не займайтеся самолікуванням. А з народних методів з метою профілактики простудних захворювань використовуйте натуральні компоти з сухофруктів, варення (всім відома користь малинового варення), відвари з цілющих трав. Пам’ятайте про вітамін С, він украй важливий в якості профілактики застуди.

Також візьміть на замітку правила для дітей і дорослих з профілактики ГРВІ:

  • мийте руки з милом, особливо після сякання, перед їжею або перед її приготуванням;
  • намагайтеся зайвий раз не доторкатися руками до очей, носа і рота;
  • чхаючи і кашляючи, прикривайте рот;
  • сякатися в паперові носові хустки і відразу викидайте їх;
  • намагайтеся користуватися індивідуальними чашкою, склянками і столовими предметами;
  • уникайте тісного контакту з хворими на ГРВІ.

           Памятка для батьків

щодо догляду за дитячими зубами

 

Правильний догляд за зубами

Раціональна гігієна ротової порожнини передбачає щоденне чищення зубів уранці та ввечері , до того ж обидва рази після їди. Видалення залишків їжі є обов’язковою для профілактики стоматологічних захворювань. Якщо чищення зубів відбувається до сніданку, то після нього слід прополоскати рот водою.

 

Правила використання зубної щітки

1. Діти повинні чистити зуби дитячою зубною щіткою, дібраною відповідно до віку. Довжина голівки має дорівнювати ширині 2-3 зубів.

2. Краї головки мають бути закругленими, щоб не пошкодити ясна й чутливу слизову оболонку ротової порожнини.

3. Щітка повинна бути штучною. Волокна такої щетини, на відміну від натуральної, відшліфовані, кінчики заокруглені. Крім цього, натуральні щетинки мають порожнистий канал, у якому накопичуються та розмножуються мікроби.

4. Ручка щітки має бути обємною, легкою та зручною для дитини.

5. Перед та після чищення зубів слід ретельно помити щітку. Перед першим застосуванням щітки її слід помити з милом.

6. Щітку слід зберігати щетиною догори. Футляр використовують лише для транспортування щітки.

 

Вимоги до дитячих зубних паст

1. Низький вміст фтору. Для дітей до 6 років рекомендують застосовувати зубну пасту, масова часка в якій дорівнює 0,02 – 0,05% (200-500 р.р.m).

2. Низька абразивність, адже емаль молочних зубів тонка і ніжна.

3. Низький вміст піноутворювальних речовин.

 

4. До 3-х років паста не має містити смакових та ароматичних добавок, для дітей від 3-х до 10-ти років може містити фруктово-ягідні віддушки, для дітей старшого віку – фруктово-м’ятні  віддушки.