З нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України 22.01.2018 року в дошкільному закладі пройшла патріотична акція "Єднаймося!"

 

Свято Маланки та Василя в дитячому садку

Маланка - щорічне традиційне святково-театралізоване дійство, яке пройшло в нашому садку 11 січня.                     

Учасники дійства - Маланка, Коза,  Циган, Дід, Баба.

Щедрувальники щедрували, засівальники засівали.

 

Діти старшої групи розігрували Різдвяний Вертеп.

 

В садочку - новорічні ранки!

 


  В садочку пройшли новорічні свята. Діти разом із Дідом Морозом, Снігуронькою та казковими героями водять хороводи, співають пісеньки, грають в  ігри. Лунає веселий дитячий сміх, музика та привітання з Новим роком. Радісний святковий настрій не покидає присутніх упродовж усього свята. Адже дітки так готувалися до свят. Вивчали віршики для Дідуся Мороза та Снігуроньки, готували чарівні маскарадні костюми.

                        Свято Миколая

        За повір'ям, в ніч з 18 на 19 грудня опускається з неба на землю Святий Миколай - Чудотворець. Заходить до кожної оселі і дарує дітям чудові гостинці.

        Завітав він і до нас у дитсадок і всім чемним, працелюбним і доброзичливим діткам приніс гостинці, а діти його розважали піснями, віршами та таночками. Гостинці від Святого Миколая винагорода за добрі справи і слухняність. 

 

 

                 Свято Калити (Андрія)

3 давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. Ми хочемо повернути йому життя. Старша група № 9 під кервіництвом вихователя Краснікової С.В. 13 грудня гостинно запрошувала всіх на Андріївські вечорниці.

 

Тиждень казки

 

   У вихованні дітей значення казки важко переоцінити. Казка є невід'ємним елементом у вихованні дітей. Вона доступною мовою вчить дітей життя, розповідає про добро і зло. Тому з 20 по 24 листопада 2017 року в закладі пройшов тиждень казки.

    Вихованці старших та середніх груп нашого садочку полюбляють не лише слухати казки, але й самим їх показувати.    На акторів залюбки приходять подивитись дітлахи з молодших груп.

                   Тиждень  толерантності

  На сучасному етапі розвитку суспільства виникла необхідність формування культури толерантності у підростаючого покоління, починаючи вже з дошкільного віку.

       З 13 по 17 листопада 2017 року в ДНЗ «Білосніжка»  був проведений тиждень Толерантності

   Кожен день був тематичний, зокрема: День ввічливості і доброти, День гарних вчинків, День добрих і лагідних слів, Я дарую гарний настрій, День людяності та краси.

 В закладі  проведено конкурс колажів  плакатів, газет«Що таке толерантність».

Окрасою закладу стало дерево Толерантності, на якому батьки та діти залишали свої побажання дитячому садочку та  його вихованцям. 

Підсумком тижня Толерантності став конкурс «Міс Білосніжка». Зал був переповнений. За маленьких красунь прийшли вболівати не тільки їхні друзі а й батьки.

 

         Всі присутні  отримали масу задоволення, гарний настрій, море посмішок, сміху та радості. Дякуємо всім мамам та бабусям учасниць!

                                          Осінні  розваги 

За народним переказом, Осінь – старша дочка сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на землю Сонце сказало їй «Забирай все моє багатство, віддаю тобі все моє золото. Будь щедрою і люди полюблять тебе.» І Осінь, як ви бачите, виконує наказ Сонця і щороку дарує нам щедрі подарунки полів і садів, чарує нас своїм осіннім золотом. Не забула завітати Осінь у в дитячий садок, запросила багато друзів. Весело провели час: грали в ігри, співали, танцювали, а на згадку - Осінь подарувала кошик з яблуками, щоб смакували та її не забували і в гості наступного року чекали.

 

                                   День рідної мови

                         в дитячому садку 

                                  ( 9 листопада 2017 року)

                     Розвага для старших дошкільнят

                         «Свято української поезії»

 

Зала святково прибрана. В залі звучить українська музика.

Ведуча: Добрий день малята! Раді вас  вітати на нашому святі! Ми сьогодні разом тут зібрались, щоб нашу мову вшанувати!

-         А хто знає, як  називається країна, в якій ми живемо?

-         А яка мова є рідною для українського народу?

-         Так дійсно, українська!

Вірш про рідну мову розкаже Гавриленко Аня. С.Воробкевич «Рідна мова»

         Ведуча: У кожної країни своя мова,  кожний народ шанує свою власну мову. Українська мова славиться тим, що вона дуже багата і милозвучна. По милозвучності  українська  мова займає друге місце серед усіх мов світу. Максим Білоус розповість вірш  М.Хоросницької  «Матусин заповіт».

         Ведуча: Як ми з вами говорили, українська мова багата і милозвучна, тому українські слова, так легко складаються в прекрасні вірші.

-         Діти, а як називаються люди, які пишуть вірші?

-         А яких відомих українських поетів ви знаєте?

         Вірш відомого українського поета М.Жупана про рідну мову розкаже Макар Кравченко.

         Ведуча: Вірші українською мовою писали не лише поети, любив складати вірші  і український народ. Потім до цих віршів підбиралися мелодії і створювалися  народні пісні.

-         Які українські пісні ви знаєте?

 

Діти виконують українську народну пісню «Ой є в лісі калина».

Ведуча: Українською мовою написано багато віршів: про мову, про батьків, Про Батьківщину, про кохання, про  Батьківщину, про природу.

         Вірш про  красу рідного краю  розкаже Ваня Привалов.

Вірш М.Бакан «У рідному краї»

         Ведуча: Сила слова безмежна. Особливо, коли воно  живе, іскристе, емоційно виражене. Коло воно сліпуче, «як промінь ясне», а могутнє, «як  хвилі буйні». Коли слова – палкі блискавиці. Тоді воно здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця. Століттями мова народу була тією повноводною  річкою, яку ми називаємо поезією. Для того , щоб із слів утворився вірш, а не просто розповідь слова у вірші римуються. Давайте пограємо в гру «Вчимося бути поетами» і спробуємо дібрати рими до запропонованих слів.

Гра «Вчимося бути поетами»

Дібрати рими до слів:

Хлопчик йшов і цукерку … (знайшов)

Вітер гуляє, спати … (заважає)

Дівчинка маленька, сукня …. (гарненька)

Квітка з пелюстками, як спідниця в … (мами)

Птаха крила розправляє, в краї далекі … (відлітає).

 

Ведуча: А скільки в нашій мові пестливих, ніжних форм слів до одного вибраного слова. Ось в англійській мові "хенд" - це просто рука і нічого більше, а у нас: ручка, ручечка, рука, рученька, рученя, рученятко. А які слова можна добрати до слова "мама" - неня, матуся, мамуся, мамочко, матінко.

-        Давайте і ми спробуємо дібрати споріднені слова до слова «дитина».

-        Молодці, і насправді, дуже багато слів в нашій мові.

-        Але треба пам’ятати, що слова бувають не завжди приємні. Іноді словом можна образити людину, а можна і зробити людині приємно. Недарма в народі кажуть: «Добре словечко зігріє сердечко». Вірш про те, які ж слова можуть допомогти зігріти чиєсь сердечко розкаже Даня Шульга. Вірш «Мати Україна» М.Сингаївський.

         Ведуча: Влучне українське слово стане в нагоді і під час ігор. З давніх давен, наші пращури під час ігор використовували різноманітні примовки, вірші.

 

А давайте і ми з вами пограємо в українську народну «Подоляночка»

Ведуча: Шанують українську мову поети і шану свою виливають у віршах. До нас на свято завітали діти середньої групи, які  хочуть розказати нам вірші українських поетів.

Рома Охрименко, Катя Слюсар, Ваня Литвиненко.

 

Маша Угнівекно продекламує вірш «Лелеки», який написав Я.Синдан, а Віка Діброва розповість вірш про українську квітку К.Перелісної «Мак».

Ведуча: Українська мова пройшла нелегкий шлях в своєму розвитку. Були часи, коли людям забороняли розмовляти рідною мовою, і деякі люди почали її забувати. Не забувайте рідну мову, адже це частинка нашої душі. Вірш про мову розкаже Маша Корчан . «Лиш по українські»  А.Купаний.

Софія Халевська розповість вірш Л.Полтава «Хто як говорить»

Ведуча:  Багато і  велично оспівана наша Батьківщина в українських віршах.  І зараз нам про це розповість Саша Луговський. Вірш М.Познанської «Про нашу Україну».

Макар Свістюла розповість вірш «З тобою» Осадчук.

Емілія Мільченко приготувала до вашої уваги вірш Л.Козору «Ой ти ненько, Україна».

Ведуча: Ось і підходить до кінця наше свято.  Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут коріння роду українського, що сягає сивої давнини. І негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків.

Тож давайте ми з вами заспіваємо пісню «Я маленька українка».

Ведуча: Людині визначено Богом місце народження, країна, небо ; вона не може нічого того поміняти, як не може поміняти саму себе. А якщо щось із того призначеного їй, поміняє, то не на краще, бо чуже ніколи не буває кращим. І куди б ти не пішов - твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова, твій народ завжди будуть з тобою. І на останок, послухайте ряядки з прекрасного вірша М.Рильського

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову,

Пильно й ненастанно.

Політь бур’ян.

Чистіша від сльози

Вона хай буде,

Вірно  і слухняно.

Нехай вона щоразу служить вам,

 

Хоч і живе своїм живим життям.

                Фестиваль "Гармонія руху"

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 25.09.2017 №538-ОД «Про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху» у дошкільних навчальних закладах у 2017 році», наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 06.10.2017 №838 «Про проведення І (міського) етапу обласного фестивалю «Гармонія руху» у дошкільних навчальних закладах міста в 2017 році» з метою збереження та зміцнення фізичного здоров’я дитини, активізацї роботи у фізкультурно-оздоровчому напрямі з 16.10 до 27.10.2017 року ДНЗ брав  участь у проведенні І (міського) етапу обласного фестивалю «Гармонія руху» .

Родина для кожного з нас -                                      найцінніший скарб 

Родинне виховання - перевірений століттями досвід патріотичного виховання дітей у родині. Воно є могутнім джерелом формування світогляду, національного духу, високої моральності, трудової підготовки, громадянського змужіння, глибоких людських почуттів, любові до роду і народу, пошани рідної мови, історії, культури.

В термін з 09 по 13 жовтня в нашому дитячому садочку пройшов " Тиждень сім'ї". В кожній віковій групі було проведено безліч цікавих та захоплюючих заходів , направлених на вирішення завдань, що пов'язані з питаннями родинного виховання.

Діти разом з батьками з захопленням виготовляли поробки з засушеного листя під  час майстер-класу  з флористики «Осінні чудеса на Україні». Вихователь групи раннього віку  Рафікова В.В. дала майстер-клас по роботі з фетром «Розумний їжачок», батьки виготовили  дидактичний матеріал для  своїх дітей. Помічник вихователя Педос Н.М. розповіла секрети чарівного світу бісеру та провела майстер-клас. Особливо запам’ятався майстер-клас «Різнобарвний квілінг», під час якого  діти разом з батьками виготовляли обереги для захисників України.  На передодні святкування  Дня захисника України діти старших груп відвідали  Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів  війни, передали обереги та безліч малюнків, які діти нашого садочка намалювали під час проведення Благодійної акції «Подарунок солдату».

Залюбки діти середніх груп разом з батьками  взяли участь у музичній розвазі «Пригоди гарбузового роду». На кінець тижня для батьків була організована спортивна розвага «Нащадки козацької слави», яка поширила серед усіх спортивний дух, завзятість і багато яскравих емоцій. На святі панувала атмосфера змагань, радості, задоволення та бажання перемоги.

12 жовтня відбулося засідання клубу «Родинне коло» на тему : «З дитини починається родина».

Окрім цього, впродовж тижня в навчально-виховному процесі активно проваджувались різноманітні розвиваючі заходи : дидактичні, рухливі, пальчикові, театралізовані , народні ігри. Проводились заняття, бесіди, спостереження, направлені на розвиток патріотичних почуттів дошкільників шляхом усвідомлення своєї значущості в родині, а також своєї родини в суспільстві.

 

Можна зробити висновок, що саме такі заходи потрібно проводити частіше, адже дитячий садок і сім’я кожного вихованця – це одна велика родина. Тісна та плідна співпраця з родиною – запорука успіху у патріотичному  вихованні дітей-дошкільнят.

Благодійна акція "Подарунок солдату" до Дня захисника України

Уже вкотре дошкільники ДНЗ № 25 «Білосніжка» відвідують Сумський обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни, де на лікуванні й реабілітації знаходяться воїни АТО. Ось і сьогодні діти приїхали до них із солодкими подарунками, листівками, виготовленими власноруч. Дошкільнята розповіли вірші про мир, Батьківщину, підтримали бійців гарним словом. 

Засідання клубу "Родинне коло" на тему: "З дитини починається родина"

Майстер-класи з батьками

У заходах  разом зі своїми дітьми виявляли  бажання позмагатися і батьки. На перший погляд завдання здавалися досить легкими, але насправді, аби їх пройти, батькам доводилося  добряче попрацювати.